Sinimerekarbid kookose-sinimerekarbi puljongis

Sinimerekarbid kookose-sinimerekarbi puljongis

1 pakk kookose sinimerekarbi puljongit

1 pakk (1 kg) värskeid sinimerekarpe

VALMISTAMINE

Mereandidega on nii, et neid kas armastatakse või vihatakse. Aga eks see üks harjumise asi ole. Igal juhul on meil valmis saanud superhea kookose-sinimerekarbi puljong. Sinimerekarbid ehk söödavad rannakarbid on kergestiseeditavad molluskid, mis sisaldavad suurel hulgal vitamiin B12 ja omega-3 rasvhappeid. Kui soovid oma pere või külalisi kerge vaevaga üllatada, siis ei ole paremat isegi pakkuda kui sinimerekarbid FoodStudio kookose – sinimerekarbipuljongis.

Aja pakk kookose – sinimerekarbipuljongit potis keema.  Pese karbid külma voolava veel all,et hamba all hiljem liiv ei krudiseks. Sorteeri terved ja kinnised välja. Aseta keevasse puljongisse, lase kuni 5 minutit podiseda. Miks kuni 5 minutit, sest tegelikult pead keetma karpe kuni selle hetkeni kui karbida avanevad.

Serveeri kohe! Kõrvale lõika baguette viilud ja kui karpide sisemus söödud, joo puljong ka ära või lase baguette’il mõnusalt puljong endasse imenduda ja naudi puljongit väikese lisandiga nagu lisarooga. 

Ah – jaa. Kui oled koriandri sõber, siis seda võid ka veel peale raputada. Aga pole oluline.

PS! Oluline teada: Vahel juhtub nii, et päris paljud karbid on juba poes kas lahtised või katkised. Seega osta pisukese varuga. Katkised ja juba lahtised karbid ei kõlba enam söögiks. Peale keetmist ei kõlba aga need karbid, mis on kinniseks jäänud ega pole end keetmise ajal avanud.

Bon appetit!